Szablony Truskawkowe

Temat: co zrobic z trzęsącymi się nogami???
Witaj

Pozwól, że jako doświadczony "sercowiec" polecę Ci coś uzupełniającego. Otóż magnez (tylko na litość boską nie pomyl z magnesem, bo nici ze strzelania! ) baaaardzo dobrze wpływa na mięśnie - ze szczególnym uwzględnieniem mięśnia sercowego. Prawdę mówiąc, profilaktycznie powinien go żreć codziennie każdy człowiek. Szczególnie taki, który mało warzyw zażywa.

Drugim mikroelementem, którego najczęściej brak w organizmie to potas. Też wpływa mocno na mięśnie - szczególnie nieprzyjemne jest zjawisko tzw. skurczów, czy kurczów (nie przeżyłeś tego nigdy? To dziękuj Bogu bo ból jest wtedy straszny!) często w nocy, podczas snu. Spowodowane jest właśnie niedoborem potasu. Tylko uwaga: przedawkowanie potasu może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego i też objawiać się bólami mięśni. Czyli z umiarem...

W aptekach można bez recepty dostać specyfik pod nazwą aspargin. Zawiera on zarówno potas jak i magnez w prawidłowych proporcjach, a przy zażywaniu profilaktycznie 1 tabletki dziennie (najlepiej wieczorem, po kolacji) mozesz być spokojny, że w żadnym razie nie przedawkujesz. Zresztą spytaj o to wszystko swojego lekarza - jestem pewien, że potwierdzi to co napisałem.

Ktoś tu już napisał - to terapia długofalowa, efektów możesz spodziewać się najwcześniej za miesiąc. Za to dodatkową korzyścią będzie wzmocnienie i poprawa pracy mięśnia sercowego.

Życzę zdrówka i samych "10"
Źródło: 212.122.221.133/viewtopic.php?t=11861Temat: oxytocyna = adhd?

Myśle, że może być tak, że okytocyna zwiększa prawdopodobienstwo wystapienia ADHD - jesli padnie na podatny grunt, że sie tak wyraże. Tzn. sama oksy to za mało, ale już w połaczeniu z innymi czynnikami może dac nadpobudliwość. Tez o tym słyszałam, od zaprzyjaźnionej psychiatry, natomiast zadnych wyników badań nie znam. Mój syn po oksy, jest nadpobudliwy.

To nie chodzi o podatny grunt tylko po prostu przyspieszany czy wywolywany porod jest bardzo specyficzny. Skurcze silne i szybko po sobie nastepujace a czesto jeszcze brak rozwarcia czy za male.
W efekcie skurcze pchaja do przodu, glowa utyka w kanale rodnym i dziec zaklinowany obustronnie i osaczony.
Moga w efekcie tego nastapic mikrourazy czyli np luzne wtedy kosci czaszki tak sie ustawia ze po porodzie nie wskocza na swoje miejsce ( zwykle w czasie porodu nastepuje ich przemieszczenie ale pierwszy krzyk to taki intensywny wysilek w czasie ktorego wszystko powinno sie `ustawic` ze tak powiem, jednak przy wiekszym przemeblowaniu znacznie trudniej o to- stad ew potrzeba manipulacji)
Gdy juz taka kosc czaszkowa nie wskoczy na swoje miejsce to moze uciskac, przytrzasnac roznej masci nerwy, o rozwoju mozgu nie mowiac. Pozniej to juz zwiazek przyczynowo - skutkowy. Brak pewnych etapow rozwojowych ( wszak one wszystkie maja swoj dodatkowy cel, np w czasie raczkwoania nie cwiczy sie tylko samo raczkowanie ale i jest to bardzo specyficzna stymulacja mozgu, oka, koordynacja wzrokowo-ruchowa i reka-noga itd, mnostwo innych) powoduje ze nie rozwijaja sie pewne umiejetnosci+polaczenia mozgowe odpowiedzialne za jeszcze cos innego.
To takie prymitywne i pobiezne tlumaczenie laika, ale gdyby po takim porodzie natychmiast ustawiono co trzeba i odpowiednio, to by sie uniknelo dalszych zmian spowodowanym niewielkim w sumie problemem pierwotnym. Pozniej po wyeliminowaniu tej przyczyny trzeba te zmiany juz niejako sztucznie stymulowac ( nie wiem czy to tym sie wlasnie zajmuje Intergracja Sensoryczna(??) ale jest pare roznych sposobow) i wyeliminowanie skutkow dluzej trwa.

Oczywiscie nie znaczy to ze KAZDE dziecko po porodzie z uzyciem oxy( czy z porodu falszywego tzw, albo po CC czy kleszczowym) bedzie mialo jakies tam problemy. oczywiscie nie musi miec ale prawdopodobienstwo zdecydowanie wzrasta. M in dlatego w miare mozliwosci sie tych metod powinno unikac bo nie sa one w zadnym wypadku obojetne. Przy normalnym porodzie zwyczajnie zwiekszaja ryzyko powiklan ( np oksy-ryzyko naciecia, uzycia znieczulenia, kleszczy, krwotoku, infekcji u matki i uszkodzen mechanicznych u dziecka, niedotlenienia, urazow powazniejszych itd) wiec powinny byc stosowane z koniecznosci a nie rutynowo.
Nie mowiac juz o barbarzynskim uwaleniu sie czesci personelu na brzuchu rodzacej i tzw wyciskaniu
Źródło: maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=66299